آنک ماه
پوئتیک پرفورمنس

پوئتیک پرفورمنس “آنک، ماه” تلفیقی از شعر خوانی و داستان زندگی “لی بای” شاعر چینی سده هفت میلادی و روایت حکایت فولکلور ژاپنی “موموتارو بزرگترین پسر هلوها” است.
این نمایش اولین تجربه گاراژ تیاتر در زمینه تولید یک پوئتیک پرفورمنس بود که توسعه اول آن برای اجرا در سال 2013-۱۳۹۲ با شش اجراگر در قم، جشنواره فجر استانی، به صحنه رفت. توسعه بعدی این اجرا در 2017 در کاروانسرای دیر گچین؛ در برابر مخاطبان نمایش داده شد.
موضوع اولیه نمایش “آنک، ماه” زندگی و اشعار لی بای و افسانه موموتارو بود. گروه نویسندگان برای رسیدن به متن نهایی این نمایش، شیوه‌ای جدید از روایت را مورد آزمایش قراردادند: روایت لحظات شاعرانه.
در توسعه‌های جدید این نمایش، با دگرگونی در شکل داستان‌گویی، گاراژ به بررسی شعر و موسیقی و طبیعت می‌پردازد. لحظات شخصی انسان در زندگی مدرن و پیمایش در طبیعت به عنوان یک وسعت بی‌انتها. زیستن میان کویر و آواز خواندن در ستایش سبزه و آب.
گاراژ تیاتر حالا قطعات بی‌کلام و یا اشعار متفاوت را به همراه رقص در جمع‌ها و مکان‌های مختلف اجرا می‌کند. تدوین قطعات جدید در مواجهه با مکان‌های جدید شکل می‌گیرد: درون یک کاروانسرای قدیمی(مربوط به ۱۷۰۰ سال پیش)، کنار کودکان استثنایی، درون یک کمپ ترک اعتیاد، میان زندانیان یک بند.